Lichaamsthermografie meet temperatuur. Het lichaam heeft op alle fronten balans nodig om gezind te blijven. Ook temeratuurbalans. Waarom zou immers je linkervoet, of borst, of wang, een andere temperatuur nodig hebben dan de rechter?
Met thermografie valt als eerste asymmetrische temperaturen op.
Zien we 1 asymmetrie, dan spreken we van een laag niveau van zorg, misschien wat twijfelachtig, maar met relevante tips over zelfzorg, (zelfmassages en droogborstelen) lossen dit soort asymmetrieën in een half jaar tijd vaak wel op.
Zien we 2 of meer asymmetrieën, dan spreken we van een gemiddeld niveau van zorg, en is er wat meer werk aan de winkel. Het advies kan dan zijn een (borst)lymfebehandeling, een borstweefselbehandeling, een gespecialiseerd therapeut, je beha wat vaker uit als je wandelt en droogborstelen.
Bij 3 of meer asymmetrieën, spreken we van een hoog niveau van zorg, en verwijzen we je door naar de huisarts voor vervolg onderzoek. Het liefst met echografie.
Een vrouw die een mastectomie onderging of een gereconstrueerde borst kreeg, heeft vanwege de asymmetrie in de structuur en temperatuur van de natuurlijke borst en de andere zijde, alleen daarom al meteen een ‘hoog niveau van zorg’. Echter de specialisten die de studie beoordelen en er een rapport over maken, houden daar -mede door de uitgebreide anamnese- rekening mee.
Wat daarbij -net als in andere thermografisch onderzoeken- wel erg belangrijk is, zijn de temperaturen over die borst of de andere zijde zelf. Is het temperatuurbeeld egaal of zijn er veel verschillende temperaturen? Dan kan dat mogelijk duiden op een ontsteking in dat gebied. In hoeverre dat een hoger niveau van zorg zou hebben en opgevolgd zou moeten worden is van te voren niet aan te geven.
Daarnaast meten we niet alleen de thermografische asymmetrie, ook zien we patronen aan de huid verschijnen van oppervlakkige bloedvaten en patronen van gestagneerde lymfe en uitingen van het hormoonsysteem. Ook daar geven we natuurlijk informatie over.
Thermografie blijft op deze manier waardevol voor alle vrouwen, of ze een operatie hebben gehad, een mastectomie, een reconstructie of dat ze nooit iets met de borsten hebben meegemaakt.